Рампата во скопската населба Хиподром со целата своја слава! Возот си поминува, а на неа „не ѝ чуе“

Нашата држава е полна со изненадувања. На пример може да нема и никаква сигнализација дека доаѓа воз. Сакаат да нѐ држат во неизвесност. И онака ги намалија линиите на возовите, но ако е вака подобро и да ги нема.

Граѓаните велат дека ова не се случува прв пат конкретно со оваа рампа. Но, надлежните изгледа слушнале-недослушнале, додека нема некоја несреќа, па после ќе се преземе иницијатива.

 

Автор: Злате Ангеловски

Доколку сакате добра акција или пак забегани и жестоки случки само за најхрабрите читатели, тогаш посетете го каналот Жестоко. Предупредување: Содржините може да ве вознемират!

  • severdzan напиша:

    i rampata ista kako narodot

  • Коментирај анонимно

    Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *