Разочаран Штипјанец со апел до крадците кои пред една недела го ограбиле

Украле што украле, но нека вратат само една работа.

 

Смеењето е најслатко кога е на своја сметка. Дознајте какви несекојдневни работи се случуваат во секојдневниот живот на Македонците на каналот Македонски несекојдневни ситуации. Испратете своја смешна слика или видео овде.

  • Васе напиша:

    Порано кога немаше картички, платите ги исплаќаа во кеш! Татко ми (бог да го прости), таман ја примил платата и го наполнил паричникот. Но, на автобуска станица во Скопје, му го украле истиот! Се жалеше со денови, повеќе за документите кои мора да ги извади повторно! Но, по недела дена, му стигна паричникот, без парите, но со документите и порака: „благодарам за убавиот одмор во Црна Гора“!!! Ете, има поштени лопови!!!

  • Коментирај анонимно

    Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.