Разоткриен тежок случај на криминал во Македонија (виц)

Денеска на прес конференција министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски изјави:
– Разоткриен е тежок случај на криминал во регионот на градот Скопје. Уапсени се лицата А. Г. 36 годишен и неговата сопруга М. Г. 34 годишна, кои се обиделе да прошверцуваат 18 парчиња краставици скриени во пакети со хероин.

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.