Ремек дела на уличен уметник од рускиот град Калининград

Уличниот уметник и фотограф, познат само по псевдонимот Фернандо, е обвиен со мистерија. Неговото вистинско име е Евгениј, а потекнува од рускиот град Калининград. Уникатниот стил на Фернандо ја комбинира уличната уметност со фотографијата, процес што често го споделува на својот Инстаграм. И покрај ограничените информации за него, неговите ремек-дела зборуваат многу за неговиот талент.

 

 

 

  • Dimche напиша:

    E kolku ima vakvi ulicni umetnici,muzicari…koi se ramo do ramo,a vo mnogu slucaevi podobri od javnite licnosti.Tiktokeri i uste sto ne stanaa milioneri so prikazuvanje na se i sesto,a ovie-leb,pasteta crtaj,sviri…

  • Коментирај анонимно

    Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *