РЕТКА ГЛЕТКА: Трите деца на Мајкл Џексон заедно ги поминуваат студените денови, возејќи се со електрични санки на езерото Тахо

Трите деца на Мајкл Џексон се видени сите заедно како уживаат во свежиот снег на езерото Тахо, Калифорнија во четвртокот.

 

   

 

Сите деца – Принц, 25, Парис, 24 и Бланкет (вистинско име Принц Мајкл Џексон II), 20 – ги покажаа своите лица јасно како без маски за скијање. Триото возеше моторни санки.

Децата на Кралот на попот изгледаа како да уживаат во денот на ниските температури откако им се придружија неколку пријатели.
Нивниот татко пејач Мајкл почина во јуни 2009 година по акутна интоксикација со пропофол и бензодиазепин во неговиот дом во областа Лос Анџелес.
Тоа доаѓа неколку месеци откако најстариот брат Принц изјави за „Добро утро Британија“ дека неговиот татко Мајкл и принцезата Дијана биле блиски пријатели по средбата во доцните осумдесетти.

 

 

Принс рече: „Секогаш кога татко ми зборуваше за неговата врска со неа беше исполнет со толку многу љубов, но и во исто време тага, бидејќи изгуби пријател што му беше толку близок и драг на срцето“.

Мајкл, кој почина во 2009 година, првпат се запозна со Дијана, која почина во 1997 година, додека беше зад сцената на стадионот „Вембли“ во Лондон во 1988 година.

 

Принс е роден во февруари 1997 година, само неколку месеци пред Дајана да умре во сообраќајна несреќа во Париз во август 1997 година.
Принс сподели дека поп-ѕвездата мислел дека има многу заедничко со популарната принцеза.

Мајкл имаше многу пријатели од висок профил, вклучувајќи ги Елизабет Тејлор и Мадона.

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *