Ретко се гледаат толку холивудски ѕвезди на едно место: Кои се познати личности го гледаа Новак Ѓоковиќ како ја освојува титулата на финалето на УС Опен

Ѕвездите ретко се гледаат во Њујорк, но многу од нив се појавија на финалето на УС Опен во неделата помеѓу Новак Ѓоковиќ и Даниил Медведев, меѓу кои и Никол Кидман, Џастин Тимберлејк и Лео Ди Каприо беа забележани на стадионот Артур Еш во Квинс.

Тимберлејк – еден од најпродаваните музички уметници во светот, со продажба од над 88 милиони плочи – изгледаше блескаво во зелено-бела карирана кошула и каки панталони додека седеше релативно блиску до теренот.

Кидман, од друга страна, седеше до нејзиниот сопруг и пејач Кит Урбан. Парот, кој има две деца, изгледаше многу заљубено додека се држеа за рака и гледаа што се случува на теренот.

Повисоко седеше и американската манекенка Емили Ратајковски, која храбро носеше сив фустан на дождливото време во Њујорк, но исто така носеше црни очила за сонце и високи чизми. Ди Каприо, како и Ратајковки, носеше црни нијанси за да ја комплиментира својата целосно црна облека за натпреварот во недела.

 

Џери Сајнфелд – омилениот комичар на Америка – исто така беше забележан на трибините со неговата 24-годишна сопруга Џесика. Меѓу толпата беше и Марта Стјуарт.

Американскиот актер Џејмс Марсден, кој е познат по улогите на Киклопот во „Икс-мен“ и принцот Едвард во „Маѓепсани“, е виден високо од приватна кутија.

 

Камерите ја покажаа и поранешната американска тенисерка Били Џин Кинг, која во кариерата носеше 39 Грен слем титули (1968-1990), бидејќи играше интегрална улога во формирањето на еднаквоста на жените во тенисот. Оваа година УС Опен слави 50 години еднаква плата.

Американскиот боксер Џејк Пол, исто така, беше забележан на неделниот натпревар со неговата мајка Памела.

На финалето на најголемиот тениски турнир во Америка се присуствуваше и американската актерка Ева Лонгорија, која носеше капа од Casa Del Sol и црн горен дел.

Американската актерка Моли Рингвалд беше видена како го вади телефонот за да фотографира и снима.

 

Новак Ѓоковиќ ја освои својата последна грен слем титула пред други познати имиња, како американскиот рапер Лил Вејн и актерите Џон Хам и Ема Робертс.

Таму беше и поранешниот градоначалник на Њујорк, Мајкл Блумберг, како и музичарот Стинг, манекенката Кристи Бринкли, поранешниот НХЛ играч Хенрик Лундквист и хрватско-канадскиот бизнисмен Роберт Херјавец.

  • Васе напиша:

    Да ги фати малку камерата и то… Кога сте го виделе Ди Каприо на тениски меч, ви се молам?

  • Robert напиша:

    I jas bev tamu – i poubav sum od golem del od niv, ama mene samo sonce za pocrnuvanje me faķa

  • Коментирај анонимно

    Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *