Рибарот фатил тоа што не очекувал (виц)

Влегува нервозен човек во кафана и му вели на келнерот:
– Келнер, дај една дупла жолта, зошто се враќам од риба порано!
– Нешто нервозен ми личиш, ништо ли не фати?
– Фатив… жената со комшијата!

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *