Рис Витерспун ја нагласува важноста да се грижите за вашите пријателства, ако сте над 40 години: „Нема место за неважни луѓе“

Рис Витерспун е позната по тоа што има познати пријтели од А-листата. Никол Кидман, Џенифер Анистон и Гвинет Палтроу се само некои од нив. Но, не секој што некогаш го запознала сè уште може да се нарече пријател. И таа ги повикува луѓето да го следат нејзиниот пример.

 

 

Рис Витерспун (47) искрено зборуваше за управувањето со пријателствата во нејзиниот напорен живот. Таа ја нагласи важноста од тоа да се грижиш на пријателствата, велејќи : „Сите  над 40 знаат. Ако не ми додаваш во мојот живот, тргни се од мојот живот. Баба ми велеше дека луѓето се радијатори или одводи. Држете се со радијатори“.

 

 

Разговарајќи за справување со пријателите, Витерспун откри дека рано во животот научила дека мислењата на другите луѓе не се нејзина грижа. Таа ја нагласи слободата од непочитување на надворешните проценки и автентично живеење.

 

 

За време на нејзино интервју, Витерспун, исто така, се осврна на недостатокот на проекти водени од жени во Холивуд и разговараше за нејзиното лансирање на „Hello Sunshine“, медиумска компанија одговорна за значајни продукции. Таа му припиша заслуга на нејзиниот поранешен сопруг, Џим Тот, што помогнал да ја усоврши нејзината стратегија и да собере капитал за да го одржи растот на компанијата.

 

 

За жал, Рис го финализираше разводот од Џим Тот по 12 години брак. Тие имаат 10-годишен син, Тенеси. Таа, исто така, има две деца со нејзиниот поранешен сопруг, Рајан Филип – Ава (24) и Дикон (19).

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *