Родителите на запад не се како нашите: 21-годишната ќерка живее во шупата, а тие во куќата?! Еве ја целата приказна!

Девојка која се преселила во барака во дворот на нејзините родители, гордо го покажала своето хипи скривалиште, за кое не плаќа кирија и е на само неколку чекори од нејзиниот вистински дом.

Анија Ворн, 21, од Боис, Ајдахо, направи обиколка на својот еднособен престој на „TikTok“ и ги прошета нејзините фанови во нејзиниот дом.

 

 

 

„Живеам во барака. Ова е мојата барака“, рече студентката со насмевка.
Ворн ја префрли камерата околу дворот на нејзините родители, кој има камени патеки и многу бујно зеленило. Таа истакна дека бараката е веднаш до нивниот дом.
„Значи, го имам овој рај токму овде, кој е како мал трем, и овој ѕид се отвора“, објасни таа.

 

@aniahhhhwarne

Reply to @lovechelseylee people are so concerned about bugs but i swear its not bad at all

♬ original sound – aniah

Просторот е еклектички украсен со таписерија која виси над креветот, многу растенија, висечки полици, постери и ламба.

   

 

Ворн одговори на некои прашања на гледачите за нејзиниот псевдо-стан во следното видео, велејќи дека нема никакви проблеми со бубачки, иако мора да внимава на мравките. Што се однесува до бањата и кујната, таа покажа колку и било лесно да оди во куќата на нејзините родители и да ги користи нивните удобности.

 

Ворн во претходниот клип признала дека кога била помлада мислела дека ќе се вработи, ќе се отсели и ќе оди во училиште надвор од државата, но го направила токму спротивното.

 

 

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.