„Сакав да бидам со жена и му предложив на дечко ми да станеме ТРОЈКА. Сега сите заедно спиеме и се ротираме секоја вечер кој ќе биде во средина“

Тројца луѓе сподели како изгледа нивниот живот како тројка и зборуваа за начинот на кој тие тројца се разбираат меѓусебно.

 

 

25-годишната Алана Андервуд откри како таа и нејзиното момче Кевин (32) биле заедно три години кога му кажала дека е би и дека сака да експериментира, што го навела парот да ја запознае Меган (35).

Групата, која живее заедно во Санта Ана, Калифорнија,  се заедно како тројка три години и го делат истиот кревет, ротираат кој спие на средина секоја вечер, инсистирајќи дека нема љубомора меѓу нив.
Гледачите беа воодушевени од приказната на тројката, но некои се пошегуваа дека нивната рутина пред спиење звучела како мака.
Кевин даде повеќе детали за тоа како тој и Алана ја отвориле својата врска со трето лице.

 

 

„Алана и јас бевме заедно околу три години пред Алана да дојде кај мене и да ми каже дека е би и да ми предложи дали би сакал да го пробам тоа со неа. Па на апликација ја најдовме Меган. Па, така сите тројца сме заедно веќе 3 години“.

Меган изјави дека отсекогаш била бисексуалка, но се приклучила на апликацијата затоа што сакала повеќе да експериментира со мажи.
„Навистина од љубопитност пробав вакво нешто. Навистина не очекував дека ќе се претвори во љубов“, вели таа.

 

 

Кевин додаде дека тој и Алана имале многу силна линија на комуникација.

„Таа ми го кажа тоа и даваше коментари овде-онде“, рече тој, откривајќи дека Алана имала мака да нагласи дека не сака да го остави.

„Таа сакаше да помине низ ова и сакаше да го направи тоа со мене“, рече тој.
„Меган беше првата личност што ја запознавме, прв пат направивме вакво нешто“, додаде тој.

Алана сподели детали од првиот состанок на тројката.

 

„Тоа се случи во првата недела од карантинот, така што дружењето дома наеднаш стана малку застрашувачко. Бидејќи ми беше прв пат да пробам вакво нешто, бев нервозна. Мислам дека не беше толку незгодно, напротив се чувствувавме убаво. Сите сме искрено заљубени, нашата динамика навистина добро функционира заедно, среќна сум“, рече Меган.

Тројката исто така откри дека го почитувале „златното правило“ да не се делат на двајца во првите шест месеци од нивната врска, за секому да му биде полесно“.

Алана, Кевин и Меган открија дека спијат заедно во голем кревет и се ротираат кој ќе спие на средина.

 

  • Nekoj напиша:

    poluden a nemu ne mu prezhi. vo pekolot ke se odi . poveketo ne veruvaat no posle smrtta sekoje eubeden deka postoi

  • Коментирај анонимно

    Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.