Сакавме да направиме интересни фотографии за свадбата па го носев на „чукш“ мојот сопруг кој има 136 кила – го скршив глуждот и вечерта ја поминав на ургентно во невестински фустан

Блејк и Мери Гринвел од Кентаки се фотографирале и сакале да направат забавни фотографии од нивната венчавка па Мери се обидела да го носи на грб својот сопруг Блејк кој тежи 136 килограми. Мери (27) врескала од болка додека глуждот и попуштал под тежината на 30-годишниот Блејк.

 

 

Тие биле во брак еден час и морале да ги остават своите 150 гости за да одат во болница. Лекарите потврдија дека Мери го скршила зглобот на две места, а младенците ја поминале брачната ноќ во на ургентно.

И покрај тоа што нивната свадба вредна 7.000 долари беше прекината, тие сега се смеат на инцидентот и се надеваат дека повторно ќе го направат својот дочек.

Мери рече: „Решивме да правиме глупави фотографии надвор додека го чекавме диџејот. Блејк се наведна на мојот грб, а неговиот брат се обиде да нè задржи, но паднавме напред. Чувствував изгореница во глуждот и знаев дека е скршен“.

 

Лекарите рекле дека веднаш ѝ е потребна операција. На фотографијата се гледа парот во болница, а Мери во инвалидска количка изгледа тажно.

Тие останале заглавени на ургентно до 2 часот по полноќ, а нивните гости ја продолжиле забавата без нив околу еден час.

Блејк рече: „Се уште се чувствувам одговорна. Некако се обвинувам себеси. Гостите имаа храна и музика, но тоа не траеше долго“.

Мери, која сега има 12 штрафови и плочка во глуждот, сега се смее на тоа.

„Добив смешни погледи на ургентно кога стигнав во мојата венчаница. Не бев вознемирена поради мојот глужд, туку ја пропуштив свадбата што ја планиравме. Сега можам да се смеам“.

 

Блејк мораше да го презакаже нивниот меден месец во Дизни Ворлд, а тие отидоа шест недели подоцна, а Мери користеше скутер за мобилност.

 

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *