Салма Хајек откри дека била измамена да се омажи за нејзиниот сопруг

Салма Хајек и нејзиниот сопруг, Франсоа-Анри Пино, слават 2 јубилеи: првата е на 14 февруари, а втората на 25 април. Причината за ова беше обвиткана во мистерија повеќе од една деценија додека, конечно, познатата актерката откри дека нивната прва официјална церемонија во Париз била нешто неортодоксна.

 

Хајек и Пино се верија во 2007 година, а на крајот се венчаа во 2009 година. Па која беше причината за таквото одложување?

Актерката објасни дека многу се плаши од бракот и не може да го помине, признавајќи: „Јас всушност не верував во брак. Не сакав да се омажам за него. Тој се обидуваше долго време, а јас би рекла да, а потоа нема да се појавам. И тој не замина кога јас не се појавив. И бев преплашена“.

 

По неколку обиди, Пино смислил план со семејството на Хајек за да се увери дека тој конечно може да ја направи своја жена. „Тој ден не ни знаев дека ќе се мажам. Тоа беше како интервенција… само ме однесоа на суд. Моите родители, брат ми, сите постојано ми зборуваа за тоа. Имав фобија од бракот“, објасни актерката.

 

И семејствата на Пино и Хајек биле во овој „заговор“, па организирале судска палата и мала прослава потоа. Познатата актерка немала збор во тоа.

„Тие ме одвлекоа таму. Бев нервозна. А потоа, имаше ручек во куќата на неговите родители“, сподели Хајек. „Мојата свекрва, која знае навистина да направи гозба, веќе го правеше ручекот. Немав избор. ”

Откако се соочила со нејзините стравови и конечно се омажила за мажот што го сака, Хајек конечно ги надминала нејзините стравови и дури се согласила на многу поголема прослава.

„Тоа беше затоа што кажав „да“ на бракот. И потоа реков: „Ох, во ред е. Не се чувствувам поинаку. А потоа малку подоцна реков: „Во ред, ова е некако возбудливо“. А тој вели: „Можеме ли да правиме забава сега?“ – сподели актерката.

 

Хајек и Пино официјално се венчааа во Париз на Денот на вљубените. Потоа, по нешто повеќе од 2 месеци, тие имааа многу повеличествена церемонија во Венеција, на која се пофалија многубројни високи гости на венчавката, вклучувајќи ги Пенелопе Круз, Вуди Харелсон, Шарлиз Терон и многу други.

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.