„Сам дома“ не се гледа на мал телевизор! Погледнете како овој пар се снашол и големиот 65 инчен подарок за Божиќ го пренел на својот мопед

Брачен пар опасно донел 65-инчен ТВ домa, така што го балансирал на својот мопед токму на време за Божиќ.

Бизарната глетка беше забележана во саботата, кога двајцата беа запрени на семафорите, држејќи го телевизорот цврсто.

 

Возач во другата лента на булеварот направил фотографија на која се гледа како возачот на мопедот е заглавен меѓу сопатничката зад него и телевизорот што лежи пред него.
Кутијата е толку голема што тој е принуден да ги допре и да ги испружи рацете само за да може да се фати за рачките.

Фотографијата од бизарната глетка беше поставена на социјалните мрежи каде луѓето брзо се разјаснија.

„Ако има волја, има начин!!!“ напиша еден.
Друг додаде: „Очигледно биле на Бали“.

Другите корисници на социјалните мрежи не брзаа да проценат велејќи дека не ја знаеле целосната приказна зад фотографијата.

„Тие се прекрасни луѓе кои тврдоглаво не бараат помош. Се восхитувам на нивниот став“, напиша еден од нив.

„Сосема е нормално на Филипините и не секој може да си дозволи испорака“, напиша едно лице.

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *