„Се омажив во болница додека имав контракции – се породив неколку часа подоцна!“

„Никогаш не слушнав некој да се омажи во болница пред нас“, изјави Бриана Серезо за нејзината забрзана свадба.
Тогашната идна невеста, која штотуку се преселила од Њујорк во Орландо со нејзиниот сопруг Луис, требала да се породи на 26 февруари. Сепак, таа морала да се пријави во „AdventHealth“, Орландо, порано од предвиденото, откако се разболела со Респираторен синцицијален вирус (RSV) – вообичаен респираторен вирус кој може да предизвика хаос кај бремените жени и исто така да се пренесе на фетусот.

 

 

 

 

За да се спречат компликации, лекарите предизвикале породување, но имало еден проблем: таа и Луис требале да се венчаат следниот ден, а таа претпоставувала дека нема да може да го стори тоа поради нејзиното породување. Тогаш медицинската сестра смислила начин да ѝ дозволи на Брајана да ја изеде свадбената торта.

 

 

 

Медицинските сестри и планерите за свадби набавувале цвеќиња од продавница, испланирале музика, па дури и изработиле венчаници од чаршафи – втората облека која била прилагоден на спецификациите на Брајана.

 

 

„Сите се собраа и го направија својот дел – не само фустанот, туку цвеќињата и нејзината коса и преуредувањето на собата, беа прекрасна глетка“, рече медицинската сестра на „AdventHealth“ Габриела Пинзон, која помогнала во планирањето на специјалниот ден на Брајана.

Доколку сакате добра акција или пак забегани и жестоки случки само за најхрабрите читатели, тогаш посетете го каналот Жестоко. Предупредување: Содржините може да ве вознемират!

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *