„Се шетав низ Њујорк со картон на кој пишуваше дека барам маж, за само 30 минути, можеби се случи неверојатното!”

Ловот на мажи на Менхетен во е практично „тежок” спорт – само прашајте ги сите во морето на самохрани дами кои сакаат да фатат одличен улов.

 

Сепак, губењето часови во бар, надевајќи се дека ќе започнете значаен разговор со достапен тип, е исцрпувачки. И да се прелистувате низ профилите на необични „плејбојци” на апликациите за запознавање, да барате барем еден сериозен додворувач, е непријатно.
Така, кога Гејтс, 29-годишна бјути инфлуенсерка која е сингл веќе две години, конечно се уморила од барање, таа ги презела работите во свои раце – буквално.
„Решив да направам знак на кој пишува „Барам сопруг“ и да прошетам низ градот за да видам дали тоа ќе успее“, изјави за „Пост“ манекенката, која живее во Сохо.

 

Гејтс излегла на улиците со нејзиниот картон по неколку месеци трошење со необврзани мажи на апликациите за запознавање како „Tinder” и „Hinge”. Но, наместо да се откаже од надежта, аспиративната невеста се обидела да воспостави врска лично со помош на „поголема” сила.
„Верувам дека ако правам вистински знак за нешто што сакам – сопруг, Биркин, Шанел“, вели Гејтс, „универзумот ќе го види и ќе ми го испрати токму она што го сакам“.

 

Во клипот, кој има повеќе од 8 милиони прегледи на „Тикток”, Гејтс се гледа како се шета низ центарот на градот, мавтајќи со својот рачно напишан постер во воздухот, верувајќи дека љубовникот од соништата – и згодниот лик со прекрасна душа – чудесно ќе се појави.
И така беше.

 

„Разменив броеви со еден од момците на видеото – разговаравме изминативе неколку дена“, изјави бомбата за „The Post”, истакнувајќи дека ѝ биле потребни само 30 минути да парадира пред да запознае маж. Гејтс избрала да не го даде своето име за потребите на приватноста.
„Ние само се запознаваме“, додаде таа. „Сè уште е ново, но ќе видиме каде ќе одат работите“.

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *