Селотејп модата повторно напаѓа

Дизајнерот, кој внесува ново значење во фразата „помалку е повеќе“, ја покажа својата најнова колекција на костими за капење направена целосно од селотејп. „Кралот на селотејпот“ Џоел Алварез го основа модниот бренд Black Tape Project уште во 2008 година и користи широк спектар на различни ленти, вклучително и огледало и метални, за да создаде дизајни. Во неговата последна колекција, моделите прошетаа по модната писта на Форумот Фаена во Мајами Бич во саботата вечер, со тоа што Алварез создаде неколку од неговите поедноставни дизајни во живо пред публика.

Животот не е целосен доколку не е зачинет со малку еротика. Разбудете ги вашите чувства со жешките но и комични и драматични моменти на каналот Еротика.