Силниот дожд предизвика целосен хаос на фестивалот на уметноста Burning Man 2023: 70.000 луѓе се капеа во кал

И ова е еден вид уметнички перформанс, нели. Зависи од кој агол гледаш на работите 🙂

Организаторите им порачаа на десетиците илјади луѓе кои присуствуваат на фестивалот „Burning Man“ да штедат храна, вода и гориво, бидејќи останаа заглавени во пустината Блек Рок во Невада, САД, откако силен дожд ја зафати областа.

Доколку сакате добра акција или пак забегани и жестоки случки само за најхрабрите читатели, тогаш посетете го каналот Жестоко. Предупредување: Содржините може да ве вознемират!

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *