Скапоцениот камен на Аруба: Откријте ја неспоредливата убавина на најдобрата плажа на Карибите

На југот на Карибите, има прекрасен мал остров кој допрва треба да го откријат многу патници. Аруба за разлика од нејзините попознати соседи – има славно сонце, плажи бели како алабастер и топли, привлечни води што би ги очекувале, но има многу повеќе. Бидејќи овде посувата клима создала неверојатен остров полн со прекрасни природни чуда, вклучувајќи пештери, базени и диви кактуси и изобилува прекрасни карпести формации. Но, тој е дом и на стилски одморалишта, врвни ресторани, шопинг од светска класа и цела историја што ќе ве маѓепса и воодушеви подеднакво. О, и тоа е надвор од појасот на урагани, каде што секогаш е околу 30° C… не е ни чудо што пријателските локални жители ја нарекуваат Аруба „најсреќниот остров“.

 

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *