Скопскиот аквадукт може да живне со малку волја и работа. Дали некој од власта ја гледа оваа одлична идеја?

„Архитект Катерина Петрушевска – Идејно решение за уредување на просторот кај Скопскиот аквадукт… предложено : пристапни патеки, осветлување, елементи за одмор, кафе и пијалок, пристап со велосипеди. Секако ова место е интересно и за одржување на културно забавни манифестации“.

Автор: Гордана Јанакиевска

 

 • Сашо напиша:

  Браво некој да мисли и на аквадуктот

 • dimce напиша:

  Ja gledat ideata,no nema koj da pokrene inicijastiva,a se razbira vo toa spaga i pari.

 • Jaс напиша:

  Не е интересно, неможе ништо да се лапне од тој проект, така да џабе ти идеи. Инаку браво за архитектата, супер идеа.

 • Жарко Г. напиша:

  Ако тоа зеленилото е марихуана, еден куп „инвеститори“ ќе се пријават за проектот. Инаку за обична трева никој не е заинтересиран.

 • Коментирај анонимно

  Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *