Следењето предавања на факултет со Турет синдром е предизвик, но колегите ја прифатиле девојкава каква што е, па на сите им е забавно на часови

Туретов синдром е невролошко нарушување кое се карактеризира со неконтролирани движења и звуци, наречени тикови. Овие тикови може да варираат од едноставни дејства како трепкање со очите или тресење на главата до посложени дејства и звуци. Понекогаш луѓето со овој синдром без сопствена волја изговараат пцовки или социјално несоодветни реченици.

Научно е докажано дека смеењето го продолжува животот. На каналот Смешни видеа секојдневно се објавуваат по повеќе вакви „продолжувачи на животот“. Токму затоа и постои Мотика, да ве насмее и да ви го разубави секој ден од животот.

  • Stojko напиша:

    Ova ne e smešno,ovaa e za Bardovci

  • Коментирај анонимно

    Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *