„Случајно го слушнав злобниот план што мојот вереник и неговата мајка го кројат против мене. Не знам што да правам сега, свадбата е за една недела“

Се викам Памела и треба да се мажам за Ричард, за кој мислев дека е љубовта на мојот живот. Сепак, едно шокантно откритие една недела пред нашата планирана венчавка ме натера да преиспитам сè.

 

Ричард ми беше сè во животот, и јас секогаш се трудев да го направам среќен. Во последните шест месеци, додека се подготвувавме за нашата венчавка, имав посебно изненадување за него: тајно учам француски за да го изненадам со моите свадбени завети на неговиот мајчин јазик, надевајќи се дека ќе ја продлабочиме нашата врска со почитување на неговото наследство.

Сепак, работите добија поинаков тек синоќа, само една недела пред нашиот голем ден. Додека лежев будна со затворени очи, мојот вереник доби повик од мајка му и тие почнаа да разговараат на француски. Срцето речиси ми запре кога го слушнав како вели: „Слушај внимателно, мамо. Тоа што треба да го направам сега е да бидам трпелив! Знаеш добро дека НИКОГАШ не би се задоволил со жена со нејзината фигура! И ЗНАМ дека таа не е жената што ја посакуваш за мене и во право си за тоа. Но, мамо, нејзините родители се богати. Откако ќе се венчаме, ќе имам пристап до нивните пари, а потоа внимателно ќе се подготвам за следните чекори – развод. Само верувај во твојот син! Нема да те измамам“.

 

Се преправав дека спијам бидејќи не знаев како да ги обработам зборовите што ги слушнав или како да се соочам со него. Но, не можев да спијам цела ноќ! Не знам како да продолжам. Нашата свадба е за седум дена, а се е наместено. Сите покани веќе се испратени до нашите гости. Ве молам помогнете ми како да постапам.

 

Доколку сакате добра акција или пак забегани и жестоки случки само за најхрабрите читатели, тогаш посетете го каналот Жестоко. Предупредување: Содржините може да ве вознемират!

  • Nekoj напиша:

    Bravo motika mnogu ubavo od vasa strana da go spodelite ova taka ke dobie dobar sovet pamela za da znae sto da pravi so svadbata 🤦‍♂️ abe vie motika znaci stvarno ste zaminati vi nema lek

  • Коментирај анонимно

    Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *