Слушајте го дедово што ќе ви каже за Гоце Делчев

100% е во право и секому од нас мора да му е јасно тоа.

 • Enver prej Shkupi напиша:

  So povtoruvanje na laga ,ne ja biva , ne biduva istina ! Ako samiot se izjasnuval BULLGARIN , SO TOA TOÇKA se stava na ” Dilemata”. Toj osnovaç na “MAKEDONIJA” Kako Nacija( avtonomija>>> drzava [ vo koja ne se “makedonci “kako “narod” , tku site koi se Ortodoxni Kristijani , vllasi, allbani ortodoxni,bugari i serbi protiv Otomanska Okopacija i nivni kolaboracionisti [ albani[ šiptari, torbeshi , romi i turci koi site zaedno se identifuvale kako muslimani , ” Vostanicite “kako Raja Romelijska . I. Taka nataka…

 • Abdill per Tetove напиша:

  Abe Enver dal si normalen!!!.

 • dimce напиша:

  Enver ako mozi da mi gi kazis knigite ova kaj sto si go procital i jas sakam nesto poveke da naucam ili kontakt tel. od toj sto ti ja kazal ova cela istorija.

 • Toni напиша:

  Bez nervoza koj e koj…delcev sekogas pisuval za Makedoncite ….Zosto Ako e bugarin ne sipisuval za Bugarite…Jas sum roden von Makedonija so bugardki pasos da rabotam von Germanija..Sto sum Jas Bugarin…Abe ajde sekoj ja znae istorijata na Makedonija

 • Ljube напиша:

  Додека другите размислуваат да слетаат на Марс ние уште се занимаваме Гоце чив бил. Сум рекол јас и пак ќе кажам, само метеор му е мајката да акне и да не врати во првобитно доба.

 • Denis Mitanov напиша:

  Gospoda…na cij jazik predavase Goce Delcev niz cela Makedonija I koj go plakase za toa?

  Toni
  Za mene si Makedonec ama vo bugarskite arhivi si bugarin I tesko deka nie ke go dokazeme sprotivnoto!
  Pozdrav

 • Жарко Г. напиша:

  Тезата дека Гоце Делчев предавал на „бугарски“ јазик и дека затоа “бил“ Бугарин не држи вода…барем за мене. Зошто?!
  Па и јас, овде каде што живеам и работам, предавам на англиски јазик, па не се декларирам, а и другите не ме декларираат ниту како Англичанец, ниту како Американец, ниту како Австралианец…туку само и само како МАКЕДОНЕЦ и ништо помалку од тоа.
  А, за глупостите кои ги „тропа“ оној Енвер не сакам ниту да зборувам за неговите фрустрации кои ги чувствува како граѓанин што живее во држава која не ја осеќа како своја. Комплексите од типот на пониска класа нека си ги лечи во некоја здравствена иституција (или ИНСТУЦИЈА како што ја викаше трикратниот дезертер Џафери) и нека не се занесува со УЧК демагогии…оти можи да се подизгори…и тоа баеги!!!
  А, Татарите, или како што самите се нарекуваат, Бугарите…па, тие засекогаш за нас, Македонците, ќе бидат и ќе останат само едно натрапничко племе со жени кои се „даваат“ само за ДВЕ ЧЕРВЕНИ!!!

 • Коментирај анонимно

  Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *