Шокантните пребарувања на Google на Брајан Волши, сопругот кој е осомничен за убиство на Србинката која исчезна во САД

Измамникот од Масачусетс, осомничен дека ја убил сопругата на Нова Година додека бил во домашен притвор додека чекал пресуда за обвиненија за измама, се верува дека ја распарчил во подрумот од нивниот семеен дом пред да ги отстрани нејзините останки на локација за согорување.

Брајан Волши (47) сопругот на исчезнатата Србинка во Масачетус, Ана Волше (39) е обвинет дека ја убил, дека го распарчил нејзиното тело во подрумот на новогодишната ноќ. А последните докази што излегоа во средата е неговата историја на пребарување на Google од која ќе ве полазат морници.

 

Ана Волше, 39-годишна мајка на три деца, била пријавена за исчезната од нејзиниот работодавец на 4 јануари – три дена откако последен пат била видена во крајбрежниот град Кохасет.

Брајан Волши им кажал на инспекторите дека неговата сопруга таа вечер се упатила кон аеродромот Логан во Бостон на лет до Вашингтон, каде што, според нејзиниот сопруг, требало да се погрижи за итен случај на работа во фирмата за недвижности Тишман Спејер. Полицијата не пронашла записи за Ана Волше која повикувала на превоз или такси и утврдила дека таа не одлетала од Бостон во ниту еден момент таа недела.

 

„Брајан Волши го распарчи телото на неговата сопруга Ана Волши, пред да го фрли“, обвинија обвинителите за време на судењето на Валши во средата наутро. „Наместо да се разведе, се верува дека Брајан Волши ја распарчил Ана Волши и го фрлил нејзиното тело“, рече помошник окружниот обвинител Лин Беланд во округот Норфолк за време на сослушувањето. „Ќесите подоцна беа фрлени во Свампскот и го содржеа имотот на Ана и предметите што се користат за чистење, како и ДНК што остана зад себе“.

 

Државата во средата соопшти дека при претрес на 10 кеси за ѓубре, кои биле фрлени во близина на домот на мајката на Брајан, биле пронајдени голем број предмети, вклучувајќи крпи, килими, папучи, селотејп, одело на Тивек, ракавици, пила, огрлица која ја носела Ана, чанта Прада, чизми Хантер и картичка за вакцина против СОВИД-19 на нејзино име. Многу од предметите имале дамки кои изгледале како крв, соопшти државата. Имало и оштетен нож и крв пронајдени во подрумот на имотот во Кохасет, каде што изворите велат дека веруваат дека Ана Волше е убиена и снимка од Волш како купува средства за чистење во вредност од 450 долари во магацин.

 

Помеѓу позачудувачките откритија направени на суд беа содржината на пребарувањата на Google на Брајан Волши на iPad на неговиот син во деновите откако неговата сопруга наводно била последен пат видена.

 

Еве што вклучуваа тие пребарувања:

1 јануари Пребарувања на Google

4:55 часот: „Колку долго пред телото да почне да мириса?“

4:58 часот: „Како да спречите тело да се распаѓа“

5:20 часот: „Како да се врзе тело“

5:47 часот: „10 начини да се отстрани мртвото тело ако навистина ви треба“

6:25 часот: „Колку долго се чека за да се наследат пари од некој што е исчезнат?“

6:34 часот: „Можете ли да ги фрлите деловите од телото?“

9:29 часот: „Што прави формалдехидот?“

9:34 часот: „Колку долго трае ДНК?“

9:59 часот: „Дали може да се изврши идентификација на делумни останки?“

11:34 часот: „Распарување и најдобри начини за отстранување на телото“

11:44 часот „Како да исчистите крв од дрвен под“

11:56 часот: „Луминол за откривање крв“

13:08 часот: „Што се случува кога ќе ставите делови од телото во амонијак?“

13:21 часот: „Дали е подобро да се фрли облеката на местото на злосторството или да се измие?“

2 јануари Пребарувања на Google

12:45 часот: „Пила најдобра алатка за распарчување“

13:10 часот „Дали може да ве обвинат за убиство без тело?“

13:14 часот: „Можете ли да идентификувате тело со скршени заби?“

 

3 јануари Пребарувања на Google

13:02 часот: „Што се случува со влакната на мртвото тело?“

13:13 часот: „Која е стапката на распаѓање на телото пронајдено во пластична кеса во споредба со на површина во шумата?

13:20 часот: „Дали сода бикарбона може да направи телото да мириса убаво?“

 

После овие пребарувања, следниот ден, на 4 јануари, се вели дека Волши купил крпи, теписи за во тоалет и машка облека во HomeGoods и TJ Maxx, пред да оди во Лоус и да купи и корпа за отпадоци, соопшти државата.

4 јануари беше денот на проверка на благосостојбата од страна на полицајците во Кохасет, кои забележале дека Волвото на Волше биле спуштени седиштата и имало пластична облога во задниот дел од автомобилот. На 5 јануари, податоците од мобилниот телефон покажаа дека Волши отпатувал во комплексот на неговата мајка во Свампскот и отишол до југоисточниот агол на зградата, каде што имало контејнер, соопшти државата. Тој контејнер подоцна бил обезбеден и претресен. А биле пронајдени горенаведените предмети.

Доколку сакате добра акција или пак забегани и жестоки случки само за најхрабрите читатели, тогаш посетете го каналот Жестоко. Предупредување: Содржините може да ве вознемират!

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.