„Спиев со една од ѕвездите на Премиер лигата и знам зошто Англија нема да го освои Еуро 2024“

Додека некои мислат дека Англија ќе го освои Еуро 2024, оваа 32-годишна италијанка има различни размислувања.

Паола Саулино ја пофали Англија како најдобар тим на Еуро 2024, но рече дека тимот на Герет Саутгејт сепак нема да го освои трофејот.

 

Инфлуенсерката опседната со фудбал, која имаше афера со ѕвезда од Премиер лигата, во големите моменти ја нарече Англија „Спарси“.

Но, без играчи на Тотенхем во тимот ова лето, има ли Паола надеж за Англија?

„Најдобрите играчи во Шпанија, Германија и Англија оваа година беа Англичани – Белингем, Кејн, Фоден. Значи, ако се заснова на талент, Англија треба да победи. Но Англија нема победнички менталитет. Кога играат со врвен тим, ја губат самодовербата. Погледнете само колку е ретко победуваат во пенал серијата“.

 

Уф! И покрај остриот коментар, Паола позната по орален с*кс не е премногу оптимист ниту за шансите на сопствената земја.

На прашањето дали Италија може да го освои Еуро 2024 таа рече: „Зборувајќи општо за Италија и шансите на Англија, можеме да кажеме дека Англија има лесна група додека Италија има потешка група. Затоа, да бидам искрена, Италија има мали можности за победа и мислам дека нема да ја имаме истата среќа во 2021 година“.

Таа верува дека Италија нема да оди подалеку од осминафиналето и дека Франција најверојатно ќе го освои турнирот – но рече дека Германија може да изненади.

 

Паола стана позната за време на италијанскиот референдум во 2016 година, кога им вети на мажите кои гласаа „не“ сексуални услуги пред да бидат одбиени уставните реформи на поранешниот премиер Матео Ренци.

Таа подоцна отиде на турнеја за орален с*кс и оттогаш стигна на насловните страници за нејзината жестока страст за Наполи – вклучително и кога не носеше ништо на еден натпревар, туку целото тело ѝ беше обоено, откако клубот го освои своето прво Скудето од 1990 година.

 

Но во екслукзивно интервју во 2022 таа откри дека спиела со ѕвезда од Премиер лигата во автомобил пред тој да ја моли да му праќа голи фотографии.

Таа подоцна одлетала во Лондон за да ја продолжи аферата, но аферата завршила горко кога неговиот агент наводно ѝ пришол на „агресивен начин“ во ресторан пред да се прекине секој контакт.

Зборувајќи за тоа што девојката на играчот дознала, таа рече: „Бев обвинета и ми се закануваше. Таа ми рече дека сум к*рва и морам да ги држам моите валкани раце подалеку од нејзиното момче. Овие работи ме растажуваат. Никој не е ничија сопственост, пред се. Но, зошто една жена треба да навредува друга жена наместо да се лути на нејзиниот партнер?“