Сте виделе како изгледаат 250км/ч со мотор или автомобил, но со велосипед?

Едно нешто не ни е јасно, како балансира?

 • Васе напиша:

  Веќе подолг период, велосипедите како стандардна опрема имаат 2 амортизери. Исто како моторот! Ги впиваат неравнините, многу лесно. Разликата е во широчината на гумите. Овде велосипедистот има предност што вози цело време право, башка да не заборавиме дека брзината ја постигнува со влечење од страна на моторот, а не со сопствен погон.

  • Чкорче напиша:

   Иако абер немам што ти е поентата на постот, ама за гумите, амортизерите па и тоа што цело време вози право, се сложувам со тебе Васе. Така си е.

 • Коментирај анонимно

  Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *