Штедењето струја продолжува: Градоначалничката го откорна светлечкиот знак „Ја сакам Кисела Вода“

Додека Ѓоргиевски го следеше моделот на многу Европски градови и сакаше да троши струја со светлечки реклами на фантастични локации како што е раскрсницата на пример, Арсовска се фрапираше од сметките за струја што ѝ стигнаа дома, па почна да штеди на секој можен начин и плус изгледа ја преиспитува својата љубов кон Кисела Вода, ја болело грлото кога пиела многу газирано.

Сега Ѓоргиевски ветува дека ќе го врати знакот, па сите сме во исчекување да видиме како ќе се разреши ова трагикомично македонско секојдневие.

 • N . N . напиша:

  A be kaj se glasa plavusa za gradonacalnik , e sega trpete si …….

 • DETROIT напиша:

  MAKEDONSKI PROSTOTILUK

  SEKADE VO SVETOT IMA VAKVI IMINA OD GRADOVITE KADE SE POSTAVENI.
  SAMO VO PUSTA, I PUSTA OSTANALA MAKEDONIJA NISTO NEMA. I NIKOGAS DA NEMA

 • Nikola напиша:

  Navistina tragedija e sto se prepirate kako da e Vas licen imot !!! Treba da go slusate glasot na gracanite vo Kisela Voda i taka da donesuvate odluki zosto Vie ste tamo kade sto ste blagodarenie na niv . Se nadevam deka razumot ce prevladee i ce ja pocituvate odlukata na lugeto koi ziveat tuka !
  So pocit , blagodaram na vnimanieto

 • Коментирај анонимно

  Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.