„Стенли“ чашка преживеа пожар во автомобил на една жена – а компанијата за чаши сега ќе ѝ купи ново возило

Ако претходно не сте ја разбрале возбудата на „Стенли“ шишињата и чаши, подгответе се да ви се разјасни сега.

„Стенли“ се познати по својата издржливост, а видеото кое стана вирално на „TikTok“ докажа дека тоа е точно.

Корисничката @danimarielettering сподели видео од внатрешноста на нејзиниот автомобил изгорел претходниот ден, и сè било видливо уништено – освен нејзината чаша Стенли.

 

 

Чашата стои во држачот за чаши како ништо да не се случило и како никогаш да не била допрена.
„Сите се толку загрижени дали Стенли се истури, но што ако се стопи? рече таа во видеото.

„Пожар вчера. Сè уште има мраз во него“, додаде таа.

Коментарите не можеа да им веруваат на своите очи – па дури и сугерираа дека тоа ќе ги натера да купат „Стенли“.

„Сега ова е добар маркетинг за Стенли“, напиша едно лице.

„Стенли, СПОНЗОРИРАЈ ЈА“, рече друг.

„Стенли“ не ја спонзорираше – направи многу повеќе.

Претседателката на „Стенли“ рече дека ќе и го заменат автомобилот и ќе и купат нов.

„Никогаш не сме го направиле ова порано, и веројатно никогаш нема да го повториме“, се потсмева претседателот Теренс Рајли.

Рајли додаде дека му е мило што таа е добро и дека тоа покажува дека Стенли се „изградени за живот“.

Доколку сакате добра акција или пак забегани и жестоки случки само за најхрабрите читатели, тогаш посетете го каналот Жестоко. Предупредување: Содржините може да ве вознемират!

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *