Што е новото застрашувачко предвидување од „живиот Нострадамус“ што ќе резултира со „три дена темнина“?

Имавме толку многу „предвидувања“ низ милениумите, а само некои се остварија. Но, има и такви кои тврдат дека поседуваат моќи кои можат точно да знаат кога ќе се случат големи историски настани.

Како Баба Ванѓа или Нострадамус.

 

 

 

„Живиот Нострадамус“ Атос Саломе – кој претходно зборуваше за тоа како ги добил своите „психички моќи“ – тврди дека има способност да предвидува работи како КОВИД-19, па дури и смртта на саканата кралица Елизабета Втора.
Сепак, не е сè сонце и виножита бидејќи неговото последно „предвидување“ може да го види светот под влијание на огромни технолошки прекини поради тековниот притисок меѓу земјите. Самонаречениот „парапсихолог“ излезе да му каже на светот дека ќе има масовни прекини на струја низ целиот свет поради употребата на напредно оружје.

Тој изјави дека употребата на технологијата за електромагнетна пулс (EMP) во модерното војување може да ги наруши глобалните мрежи пред крајот на годината. Со толку многу судири во светот и растечките конфликти меѓу Израел, Иран и многу повеќе, не е баш неверојатно сценарио да се извлече напредно оружје.

 

 

 

Сепак, Саломе тврди дека ова ќе предизвика „три дена темнина“ бидејќи тестирањето на оружјето ја нарушува моќта. Но, не е само зголемената веројатност за војна што ќе го направи тоа, туку и порастот на вештачката интелигенција, според Саломе.

 

 

„Напредните држави, вклучително и Соединетите Американски Држави, тивко ги унапредуваат технологиите на EMP за безбедносни цели. САД ги истражуваат можностите за EMP уште од тестирањата на „Operation Prime“ во 1960-тите, со цел да ја користат оваа технологија за да ги неутрализираат заканите со минимална физичка штета. Слично на тоа, Русија и Кина инвестираат во EMP технологии како алатки за нарушување на инфраструктурата на потенцијалните непријатели. Дури и Северна Кореја и покрај нејзините ограничувања покажува интерес за технологијата EMP како дел од нивната тактика за превентивен напад. Оваа промена во усвојувањето означува растечки тренд каде што EMP не се гледа само како оружје, тукуљџ како суштински елемент на претстојните воени напори кои имаат потенцијал значително и брзо да ги нарушат критичните системи“.

  • kire напиша:

    kakov Nostradamus bre…negovite “pretskazuvanja” gi pishuvala nekoja zena porano a sega nekoja grupa koja gi pishuva po nalog na “igrachite”…ama neli glup narod…vo se veruva…aplaudira na sopstvenoto unishtuvanje…

  • Коментирај анонимно

    Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *