„Што е тоа на средина на океанот?“ Фотографија стана вирална, откако човек од градот Дилдо им ја претстави смешната санта мраз на луѓето на Интернет

Фотографија на санта мраз во форма на фалус која лебди покрај Канада предизвика „бум“ на социјалните мрежи.

Сантата, која е висока околу 9 метри и има неверојатна сличност со дел од машката анатомија, се скрши додека го пробиваше источниот брег на Њуфаундленд.

 

 

Корисниците брзо го крстија „дики берг“ и прашаа дали се упатува кон „заливот за зачнување“ или дали може да обезбеди мраз за „најтврдиот“ пијалок.
Фотографот Кен Прети, од градот Дилдо на островот, рече: „Гледајќи од копно, не беше сосема јасно. Но, штом го извадив дронот таму, беше нереално како изгледаше така добро“.
Сликата веќе е споделена илјадници пати на социјалните мрежи стигнувајќи дури до Австралија.

Еден корисник напиша: „Па, ќе знаеме кој е виновен ако во Атлантикот почнат да се појавуваат куп мали санти мраз“.

„Луѓето не веруваат дека тоа е реално. Мислат дека е фотошопирано и сето тоа“, изјави тој за „The Guardian“. „Можам да ви кажам – тоа е реално.”

Ледените брегови редовно пловат покрај брегот на Њуфаундленд во текот на пролетните месеци издлабени од ледената покривка на Гренланд, привлекувајќи туристи.

 

  • Jm напиша:

    Pozdrav od prirodu…

  • Коментирај анонимно

    Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.