Што тргна наопаку? И на мајката на Џеј Ло ѝ дојде преку глава од Бен Афлек, сака ќерка ѝ веднаш ра се разведе додека пред една година го обожаваше новиот зет

Бајката на Џеј Ло и Бен Афлек можеби ќе заврши пред да започне. Шпекулациите одамна се тука, а сега мајката на Џеј Ло сака нејзината ќерка да се фокусира на кариерата и семејството. Сепак, еве го пресвртот: таа претходно беше најголемиот фан на Бен! Значи, што тргна наопаку?

Нивната врска е на стаклени нозе

Фазата на меден месец можеби е завршена за Џеј Ло и Бен Афлек. Гласините се шират со месеци, поттикнати од фотографиите на кои не ги носат бурмите и живеат одвоено. Нејзиното семејство сака таа да се фокусира на нејзината успешна кариера и децата, а пејачката сега се соочува со тежок избор – да ги следи упатствата на нејзината мајка ѝ да продолжи понатаму, или да се обиде да го спаси бракот.

 

Нејзината мајка сака Џеј Ло да раскине со него

Мајката на Џенифер Лопез, Гвадалупе Родригез е загрижена. Со сите неодамнешни наслови за проблемите во бракот на Џеј Ло со Бен Афлек, нејзината мајка верува дека Џенифер се губи од вид. Таа ја повикува својата ќерка да размисли за прекинување на врската за да избегне понатамошни проблеми.

 

Нејзиното семејство е вознемирено

Семејството на Џенифер наводно чувствува дека Бен ја потценува. Тие веруваат дека таа е посветен и успешен партнер, додека тој изгледа не сака да вложи напори да го спаси бракот. Според еден извор, Родригез рече дека Џенифер „губела години верувајќи дека Бен е некој вид витез во сјаен оклоп“.

 

На мајката на Лопез претходно ѝ се допаѓаше Бен.

Оваа вест доаѓа како изненадување, имајќи предвид дека мајката на Џенифер Лопез претходно многу го поддржуваше Бен Афлек. Во 2023 година, таа славно изјави дека се молела за нивно повторно обединување по 20 години. Ако овие инсајдерски извештаи се точни, тоа покренува големо прашање: што ја предизвика оваа очигледна промена? Фановите се прашуваат што тргнало наопаку додека се обидуваат да го разберат потенцијалниот крај на нивниот брак.

  • Жарко Г. напиша:

    Бен, ако си од мајка роден, остави ја што побргу оваа алапача која не те заслужува.
    Си имаше златна женичка и ја остави за оваа самобендисана глупача.

  • Коментирај анонимно

    Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *