Студенти од Цирих направија електричен автомобил кој качува 100 за помалку од минута

Браво за студентите убаво е да се види дека се уште имаме умни глави, а не само инфлуенсери.

 • Lauda напиша:

  Za pomalce od minuta???
  Na zastavata pomalce i trebase

 • Hihiii напиша:

  lele be ama strucnjaci imate 🙂 …. vesta e za pomalku od edna sekunda do stotka , barem koregirajte go naslovov

 • Васе напиша:

  Порано автомобил се правеше со години! Сега, неколку студенти од факултет со 3Д принтинг, можат да направат кола за викенд! Е, сеа, колку е ова далеку од сериско производство – најверојатно многу!

 • Коментирај анонимно

  Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *