Сум пробала мажи од секакви професии и ова се 5-те типови мажи најлоши во кревет

Сакате добро време во спалната соба? Тогаш избегнувајте ги овие мажи по секоја цена, бидејќи начинот на кој тие ги заработуваат парите може да диктира колку се вешти и во спалната соба… и плус изненадувачка професија која ќе ве спобудали.

„Ги слушам нивните тајни и приказни. Сум видела како плачат и сум сведок како лажат. Знам што сакаат кај жените и знам што ги исклучува. И знам дека ни тие не се совршени.
Она што го прават за работа може да ги одреди нивните вештини во спалната соба. Затоа сега ви ги претставувам најлошите љубовници во спалната соба.

 

 

1. Познати личности

„Бев во шок откако мултимилионерска холивудска личност се обидуваше да преговара за мојот хонорар, а друга филмска ѕвезда со часови цитираше реплики од неговите филмови додека се обидував да спијам. Но, општо правило е: обично колку е поголемо името, толку се поискусни.
Тоа се списоците со кои сакате да внимавате; особено риалити ѕвезди и ТВ водители. За жал, најголемиот пакет што го носат во спалната соба е нивното его. Погрижете се да има огледало во близина за да може да „ фрли” очи во спалната соба – на свој одраз.

 

 

2. Претприемачи

Кога мажот ќе ви каже дека е претприемач, она што тој навистина го вели е „никој друг нема да работи со мене“.
Тој има големи идеи во спалната соба кои обично не изнесуваат ништо и нема ништо полошо од подлост. Овој човек не само што ќе очекува од вас да платите, туку ќе побара да позајмите големи суми пари за неговата најнова голема идеја. Една работа во која е добар: исчезнување.

 

3. Психијатри

Ако ви се допаѓаат сложени умствени игри, психијатарот е вашиот човек. Ќе ве натера веднаш да се погодите и да се убедите дека сте лути пред да ја соблече облеката (која ќе ја здипли уредно и многу бавно).
Ќе се труди секогаш да врши контрола над вас и ќе поминува часови обидувајќи се да ве измами да верувате дека сте лудата, исто како и сите негови бивши.

 

4. Продавачи

 

„Никогаш не верувајте на маж кој постојано ве нарекува со вашето име во секоја реченица. Тоа не е само продажен трик за создавање на лажна интимност, туку затоа што тој се обидува да се сети која сте вие.
Телефоните им се секогаш исклучени и исчезнуваат екстремно брзо”.

5. Брокери на акции

 

„Реков кога Бог ги создаде психопатите, тој ги создаде адвокатите. Кога создаваше берзански посредници, создаде его.
Обично се добро облечени, но лошо се однесуваат. Тие се движат во чопор, обично низ градските барови, и додека се великодушни со купувањето на пијалоците, (што е подобар начин да го покажат својот бонус) нивното око секогаш е на следното најдобро нешто”.

 

Ќе се забавувате, не долго. И тие никогаш не се враќаат дома ноќе.

 

А изненадувачката професија која ќе ве запали?

Занаетчии. Добри се со рацете (само погрижете се прво да ги измијат), имаат импресивен комплет со алатки и обично се снаодливи и силни.

 

 

Тие се независни – т.е. можат сами да си направат ручек – и обично се семејни мажи. И покрај тоа што возат како манијаци, тие одвојуваат време во спалната соба. Неговото рано утро започнува без вас, но е дома со вас попладне. Тој е најдобро пред неговото прво пиво”.