Свадба како ниедна друга: Американка потрошила 12.000 долари за да се омажи за себе

Како и многу мали девојчиња, Сара Вилкинсон сонувала а свадба од бајките со мажот од нејзините соништа покрај неа. Но, кога сфатила дека нема да има шармантен принц, Сара потрошила 12.000 долари за да се омажи за себе. 42-годишната девојка вети дека ќе се сака, негува и ќе се покорува себеси и никогаш нема да се откаже од контролата на далечинскиот управувач на телевизорот, ветувајќи дека ќе биде свој „витез во сјаен оклоп“.

 

Сара си купила дијамантски веренички прстен, на нејзините свадбени покани имало „младоженецот не е вклучен“, на нејзината торта била прикажана невеста која бакнува жаба, а по церемонијата наместо букет фрлила лажно шише шампањ. Сара дури ја прославила ергенската забава, а имала и моминска забава.

 

Сара, асистентка за кредитна контрола, ги покани своите пријателки Карина и Кели како деверици и прошета по патеката со нејзината мајка Барбара Гланфилд пред 40 гости пред да ѝ се придружат уште 80 за вечерниот прием.

Сара вели дека не ја отфрлила можноста еден ден да најде младоженец, но во согласност со трендот што ја зафати Америка, сакала да се омажи за себе како знак на самољубие и независност.

A wedding like no other. Sarah’s Self Love Ceremony held at the beautiful Harvest House in Felixstowe, Suffolk…Bride Sarah Wilkinson, 41 invited family and friends to her wedding where she married herself…Sarah reads out her pledge to herself which brings a couple of tears…PICTURE BY JOHN McLELLAN – 30.9.23…

 

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *