Светот сам ќе си стави крај нема потреба да се плашиме од астероиди: Над 300 деца упаднаа во трговски центар во Англија, врескајќи, предизвикувајќи хаос и борејќи се со обезбедувањето (видео)

Во Милтон Кејнс, трговски центар во Бакингемшир, Англија, избувна хаос кога приближно 300 деца, некои во училишни униформи, упаднаа во трговски центар, соочувајќи се со чуварите.

Снимките снимиле како чувар соборува дете на земја, што доведе до судир меѓу обезбедувањето и младите. Полицијата издаде наредба за растурање поради асоцијалното однесување, кое траеше до полноќ.

Овој инцидент не е изолиран, бидејќи слични појави се случија за време на празниците, вклучително и банда млади кои предизвикаа хаос на островот Вајт и тинејџери кои вандализираа супермаркет Алди во Бирмингем. Полицијата активно патролира за решавање на овие тековни проблеми.

 

Доколку сакате добра акција или пак забегани и жестоки случки само за најхрабрите читатели, тогаш посетете го каналот Жестоко. Предупредување: Содржините може да ве вознемират!

 • Hogar напиша:

  Konecno Anarhijata dobiva uspeh zasluzeno posle dolga borba protiv komunizmot, socijalizmot i demokratijata.Vreme e za novo opstestveno ureduvanje Anarhija

 • Jaс напиша:

  Малку им е. Ова се европските вредности. Допрва ќе биде интересно.

 • Жарко Г. напиша:

  Абе нешто многу КАФЕАВИ деца видов на видеото!!!
  Да не се ова снимки од Африка или од Франција (која веќе стана КАФЕАВА)?
  Допрва ќе им се случуваат вакви работи.
  Да, да, да…им се ситам и среќен сум заради тоа што ги снајдува.

 • Коментирај анонимно

  Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *