Така вашите миленичиња ќе бидат засекогаш со вас: Уметничка создава уникатни персонализирани привезоци од домашни миленици

Емили е сопственик на мал бизнис кој прави ситни рачно изработени керамички ѓердани со привезоци кои личат на омилените миленици на луѓето. Таа сака керамика и животни и ужива да гледа слатки фотографии од домашни миленици и да комуницира со други љубители на животни. Таа користи глина, сјајни проѕирни глазури и понекогаш вистинско злато од 22 карати за да создаде персонализирани парчиња што ги доловуваат боите и дезените на секое домашно милениче. Емили мисли дека тие го прават совршениот подарок за секој љубител на животни или совршен начин да се има засекогаш спомен од саканото милениче. Таа тесно соработува со своите клиенти за да се погрижи секој привезок точно да ги одразува нивните крзнени миленици.

 

Емили избра керамика како нејзин материјал поради нејзините тактилни својства и издржливост, кои се идеални за правење уникатни и естетски пријатни сувенири. Отсекогаш го сакала процесот на правење керамика, што ѝ овозможува да ги долови сите фини детали и уникатни карактеристики на секое милениче поединечно. Таа се гордее со значајното влијание што може да го имаат нејзините мали амајлии, особено за клиентите кои ги изгубиле своите миленици и сакаат да го почитуваат нивното сеќавање.

 

 

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *