Таткото купил подарок за малата ќеркичка (виц)

Се враќа таткото од службено патување, жена му на работа, а малата ќеркичка сама дома. Влегува пополека за да ја изненади со подарокот што ѝ го купил. Девојчето легнало на креветот во детската соба и си го гушка огромното плишано мече. Таткото на прсти се приближува, а девојчето не го забележува, туку продолжува со играта и му вели на мечето:
– Леле колку си палав и ненаситен! Доста е толку, не можам повеќе! Дванаесет пати за една ноќ… Кој може да издржи толку?
Мажот запрепастен:
– Мила што правиш!?
– Ништо тато, си играм, јас сум мама, а ова е комшијата Перо.

 • Tata Mata напиша:

  Краток Виц
  Дечко и девојка излегуват на прв состанок.
  Девојката го Прашува дечкото- Каква работа работиш
  -Јас сум Астрофизичар- Му одговара дечкото
  -Сварно!, јас сум Близнак

 • Zemits machine напиша:

  This is really fascinating, You are a very skilled blogger. I have joined your feed and look forward to searching for more of your excellent post. Additionally, I have shared your site in my social networks!

 • Коментирај анонимно

  Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *