Теоретичарите на заговор се убедени дека најсмртоносното суштество на светот живее во „најопасното езеро“ на светот. Дали верувате вие?

Теоретичарите на заговор тврдат дека „најсмртоносното суштество“ на светот се населило на „најопасното место на светот“.

 

 

 

Се вели дека водите на езерото Ладога се дом на едно од најужасните животни во светот. Тие тврдат дека во водите до поранешната руска локација за тестирање нуклеарно оружје има вознемирувачко чудовиште. Многу луѓе дури тврдат дека ја здогледале „џиновската мутирана јагула“ зад себе. Некои тврдат дека е долга и до 20 метри.

 

@conspiracyearth

CRAZY! 🤯 Not everyone knows about the deadliest creature living in this lake. 😳 #creature #mythicalcreature #usa

♬ original sound – ConspiracyEarth

 

Во 1980-тите, рибарот Петер Ермолаев тврдеше дека ја видел главата на животното како се пробива низ водите. Биологот Анатолиј Шимански, исто така, тврди дека го видел ѕверот како лови други животни во езерото. Тој вели дека локалните рибари се бесни бидејќи тоа постојано ги кине нивните рибарски мрежи. Теоријата на заговор стигна дури и до „TikTok“ – но корисниците на социјалните мрежи не се убедени.

 

 

Еден гледач им рекол на оние кои веруваат во суштеството дека „нема смисла да бараат“ докази за џиновската јагула. Сепак, други беа отворени за идејата за постоењето на чудовиштето. Еден корисник тврдеше: „Никогаш нема да дознаете додека не се уверите сами. Нурнете се ако сакате да дознаете“.

Некои беа преплашени кога слушнаа дека нивното езеро каде пливаат е потенцијално дом на едно од најопасните животни на светот.

  • Васе напиша:

    Во САД новинарите можат да истражат и објават секаква информација!
    Но, не би го рекол истото за Русија!!! Што се случува таму, само тајните служби знаат. Огромна територија… Зарем е можно до сега да не е откриен (снимен, објавен) ниеден пад на НЛО, видувања на UAP, USO и други мистерии! Бидејќи Путин ќе биде на власт уште најмалку 25 години, се сомневам дека нешто ќе дознаеме за ова. Штета!!!

  • Коментирај анонимно

    Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *