Тешко на децата со овие родители! Новите генерации се толку несериозни што после видеово треба една минута молк

Детето е во болница со респираторна инфекција и низок кислород ама мајката има енергија и сила да се сними како игра и го кажува тоа. Дали е толку очајна за внимание?

Дечкото во второто видео дефинитивно го доловува апсурдот на тоа што го прави мајката. „Франческа се удави и не диши веќе 12 минути. Брзата помош вели дека е тука за 6 минути“. Но, дечко жално е што веќе некој навистина ќе го направи ова, затоа што нема да сфатат што сакаш да им кажеш, до таму „им сече“…

Како оваа генерација е истовремено толку чувствителна за глупи работи и толку нечувствителна за некои основни, е тоа е чудо.

 

Доколку сакате добра акција или пак забегани и жестоки случки само за најхрабрите читатели, тогаш посетете го каналот Жестоко. Предупредување: Содржините може да ве вознемират!

  • Sinkata напиша:

    Ne e udavena bidejƙi teloto i e svrteno na grb.. Da beše udavena ƙe plivase so facata nadole, a po nekolku časa i ke potonese teloto otkako ke se zgrčeše…

  • Коментирај анонимно

    Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *