Тетка Елена Ристеска малку претерала со миничот за на детски фестивал, па и татковци гледаат!

Мајките збеснаа, но до некаде се во право. Децата учат од своите идоли и мора да се внимава.

Смеењето е најслатко кога е на своја сметка. Дознајте какви несекојдневни работи се случуваат во секојдневниот живот на Македонците на каналот Македонски несекојдневни ситуации. Испратете своја смешна слика или видео овде.

 • Milica напиша:

  Ova e sramota,od kogo treba da ucat decata

 • Јас напиша:

  Па ниска е госпожата, ако нема штикла и кратко сукњиче, ќе личи како печурка. Нешто многу остарела или се нафукала со ботокс!!!

  • Лазе напиша:

   Тоа ботоксот е најненормална работа во човекот ама за пусти цртани ликови се ќе стават дури и кога ќе се нацртаа и нашминкаат со 1 тон шминки изгледаат баш ликови од цртани филмови, но за некои изгледаат баш како во кабаре од јавна куќа.

 • Ime напиша:

  Super si e, ova e scenski nastap – Bravo, taka treba!

 • Абе бабуши, ... напиша:

  A koга ја гледате Јелена Карлеуша гола по сцена-мукла а? На Елена се нафатија оние безгрешните “Богородици”.
  Ако гледаме така, обвинете го/ја и костимографот на децата. По правила фустанчињата треба да бидат долги до колена!

 • Македонка македонска напиша:

  Еленче,само напред,нека те има,да те слушаме и гледаме,на тебе ништо не е вулгарно,едноставно се ти личи

 • Јас бе! напиша:

  Супер си Еленчето нека си тера не сте видеке што е голотија!

 • dimce напиша:

  Ajde na nekoj-a i ova mu preci,sigurno na tie sto im preci ne koristat kopjuter,laptop,a telefonot im e samo za da se javat i zatoa ne videle sto se ne imaa po internet.Ili e lubomoren-a na vakvi noze ili e fosil.

 • Ljupco напиша:

  Taman i e suknjiceto-sigurno majkite na decava nosat uste pokratko

 • Коментирај анонимно

  Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.