Тиквешко езеро го нема! Она што некогаш беше езеро денес е ливада, порамна од фудбалски терен

Оваа полјанка некогаш, до скоро, беше Тиквешко езеро. Новите генерации нема ни да знаат дека таму некогаш имало езеро. Политичари, екологисти, дали се слушаме?

Смеењето е најслатко кога е на своја сметка. Дознајте какви несекојдневни работи се случуваат во секојдневниот живот на Македонците на каналот Македонски несекојдневни ситуации. Испратете своја смешна слика или видео овде.

 • Јас напиша:

  Грешка сте !!! НИКОГАШ НЕМАЛО ТАМУ ЕЗЕРО ТОА БЕШЕ ВЕШТАЧКО ЕЗЕРО И СО БРАНАТА ШТО ЈА НАПРАВИЈА МАМЕ МУ ЕБАА НА КЛИМАТА ВО БИТОЛА
  ЕКОЛОГИЈА ?
  ЖИВОТНА СРЕДИНА ?
  ПРЕСЛУШАЈТЕ СЕ

 • А бе ај! напиша:

  Што меша политика? Кога Тиквешко езеро е под надлежност на ЛОКАЛНА САМОУПРАВА!?!?
  Дождови-нема, снег-нема….од што да се наполни?
  Во Прилеп беше исто така пред 2 години, но главен вентил менуваа кој требало да се смени пред 15 години, па мораше да се смени и се погоди сушна годината и есента го сменија….
  Или битно да се јаде нешто….што да е

 • Robert напиша:

  …a nikoj ne pišiva za carskite palati, so bazeni i ogradi od desetici iljadi evra. Totalno iskrivena slika za vikendička

 • Branko напиша:

  Od Crna Reka be konju. Od Crna da se napolni. Od 2000 godina odam na ribolov na Tikvesko i sekogas koga e SDSM-ovska bagra i gnass na blast, akumulaciite se vo vakva sostojba.

 • N . N . напиша:

  Koga Grujo ke moca ke go napolni ……

 • Коментирај анонимно

  Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.