„Токсичниот“ инфлуенсер Ендрју Тејт е уапсен за силување и трговија со луѓе само 24 часа откако се скара со еко-активистката Грета Тунберг

Ендрју Тејт синоќа беше приведен во полиција во Романија под сомнение за силување, трговија со луѓе и организиран криминал, откако полицајци упаднаа во неговиот луксузен дом. Славната личност на социјалните мрежи, 36, беше приведен заедно со неговиот брат Тристан како дел од кривичната истрага, соопштија романските обвинители по рациите во неговата вила и други имоти во близина на Букурешт.

 

 

Обвинителите рекоа дека браќата се осомничени во наводниот синџир на организиран криминал кој сексуално експлоатирал најмалку шест жени, кои биле регрутирани, вдомени и принудени да изведуваат порно видео за продажба на интернет.

Самонаречениот мизогинист Ендрју Тејт и неговиот брат ќе се соочат со испрашување од страна на тимот за организиран криминал и тероризам во земјата, како дел од истрагата за наводни сексуални злосторства и прекршоци за трговија со луѓе.

Се верува дека неговата онлајн расправија со Грета Тунберг придонела за тајмингот на рациите – кои дојдоа еден ден откако тој ја исмеваше активистиката додека позираше покрај романска кутија за пица, потенцијално потврдувајќи ја неговата локација пред властите.

 

Полицијата соопшти дека двајцата британски осомничени ги намамале женските жртви користејќи го „методот на љубовникот“, лажно исповедајќи ја својата љубов и намера да се омажат за нив. Жртвите потоа биле транспортирани во зградите во округот Илфов на периферијата на Букурешт, каде што биле „сексуално експлоатирани“ и принудени да снимаат порно видео за ширење на социјалните мрежи, се вели во полициското соопштение.

 

Полицајците велат дека осомничените користеле „физичко насилство и ментална принуда“ за да ги принудат жените да ги исполнат нивните барања, вклучително и „заплашување, постојано следење, контрола и повикување на наводни долгови“. Полицијата соопшти дека вкупно шест жртви досега се појавиле тврдејќи дека биле сексуално експлоатирани од организираната криминална група.

 

Роден во Чикаго, Илиноис, но израснат во Лутон, Англија, Тејт стекна сомнителна репутација поради неговите различни деловни активности. Неговото полно име е Емори Ендрју Тејт III, и е означен како „крал на токсичната машкост“ поради неговите онлајн говори против жените – кои му донесоа озлогласеност и милиони следбеници. Тејт, поранешен професионален кик-боксер, првпат стана познат кога се појави во реалното шоу во Обединетото Кралство „Големиот брат“ во 2016 година, но беше исфрлен од серијата откако на интернет се појави видео на кое се чини дека тој удира жена со појас – клип кој тој тврдеше дека компјутерски уредуван.

Оваа недела Тејт тој се најде на „пик“ на еко активистката Грета Тунберг. Тој ја повика да излезе – и сподели фотографија на која го полни својот суперавтомобил Бугати, барајќи од неа да му ја испрати адресата на е-пошта за да може детално да ги објасни „огромните емисии на гас“ што ги исфрлаат неговите автомобили.

Тејт твитна во вторникот: „Здраво Грета Тунберг. Имам 33 коли. Мојот Bugatti има w16 8.0L quad-turbo. Моите ДВЕ Ferrari 812 competizione имаат 6,5L v12s. Ова е само почеток. Ве молиме наведете ја вашата адреса за е-пошта за да можам да испратам комплетна листа на мојата колекција на автомобили и нивните огромни емисии.’

Госпоѓица Тунберг објави брутално враќање во твит до нејзините 4,9 милиони следбеници вчера, велејќи: „Да, те молам просветли ме. Испратете ми е-пошта на smalld***energy@getalife.com.“.

 

Доколку сакате добра акција или пак забегани и жестоки случки само за најхрабрите читатели, тогаш посетете го каналот Жестоко. Предупредување: Содржините може да ве вознемират!

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *