„Толку сум убава што никогаш не сум морала да платам за авионски лет: Еве како максимално ја искористувам привилегијата што доаѓа со убавината“

Една девојка тврди дека е „толку згодна“ што никогаш не морала да плати за патување во странство, бидејќи секогаш лета со богати мажи.

 

Сем Паркс, која нормално е уште една ѕвезда на OnlyFans, често патува на гламурозни дестинации, вклучивајќи ги Дубаи, Бали, Лос Анџелес и Тајланд. Таа рече дека привилегиите што се добиваат од тоа да се биде убав, се многу реални.

 

Сем се појави на подкастот Shadow Banned заедно со нејзината пријателка и колешка инфлуенсер Анита Касин, каде што открија дека добиваат големи предности поради нивниот изглед. Анита тврдеше дека ѝ било „дадена работа“ за која не е квалификувана само затоа што е убава. Сем од Голд Коуст рече дека патувањата во Лас Вегас, Јута и Њујорк ѝ се бесплатни.

„Никогаш не морав да платам за патување во странство“, рече таа.

 

 

Коментарите на Сем доаѓаат неколку месеци откако една манекенка и сопственичка на бизнис, на која цел живот ѝ било кажувано дека е „убава“, се отвори за „недостатоците да се биде убава“.

 

Емили Адона, која живее во Калифорнија, ненамерно предизвика хаос на интернет откако разговараше за сериозно искуство. Во серија видеа на ТикТок , Емили тврди дека била сексуално нападната од странец и вели дека луѓето во минатото не ја сфаќале сериозно.

„Да се биде убава е работа, јас не сум тука да го негирам тоа, но доаѓа со недостатоци. Ретко сум била во социјални ситуации каде што не сум била малтретирана. Луѓето обично не го прифаќаат „не“ како одговор со мене, затоа што мислат дека сум нешто што може да се поседува“, рече таа.

 

 

Во друго видео, Емили тврди дека често кога ќе се отвори за негативни искуства, ѝ се поставуваат прашања како што „што носеше?“, „дали беше премногу фина?“ и „зошто беше сама?“

„Тоа е идејата дека бидејќи сум присутна и сум убава, постои чувство дека секој има право на мојот простор, или автоматски сум поврзана со нешто сексуално – тоа е делот што не ми се допаѓа. Луѓето велат: „Па, ти си модел, па треба да си навикната на вниманието или да го сакаш ова внимание. За тоа го правите нели?“, рече таа.

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.