Топ 10 градови во Германија според бројот на Македонци во нив

Во нашите градови не останаа по толку Македонци, колку што има во германските.

Смеењето е најслатко кога е на своја сметка. Дознајте какви несекојдневни работи се случуваат во секојдневниот живот на Македонците на каналот Македонски несекојдневни ситуации. Испратете своја смешна слика или видео овде.

  • Ivan напиша:

    Makedone, Makedonen..ne Mazedonier! Govori pravilno!

  • Коментирај анонимно

    Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *