Трио „Фантастико“: Снуп Дог, Ед Ширан и Расел Кроу во бекстејџ на мала забава, со цела тегла „сомнителна зелена материја“ на масата

Едниот е контроверзен американски рапер, другиот е пејач од Велика Британија и третиот е еден од најуспешните австралиски холивудски „производи“.

И во саботата вечерта, трите света се споија! Снуп Дог (51), Ед Ширан (32) и Расел Кроу (58) се здружија зад сцената во арената Род Лејвер во Мелбурн.

 

 

Снуп настапи во арената таа вечер и се појави на „Инстаграм“ со фотографија на која се гледа како триото се забавува заедно со членовите на екипата.
Снуп, кој е добро познат по својата љубов кон канабисот, беше сликан како седи меѓу двајцата мажи со стаклена тегла со сомнителни зелени билки на масата пред него.

Сепак, извори блиски тврдат дека ниту Ед, ниту Расел не пушеле.

Серија запалени свиткани цигари, исто така, се гледаа на нешто што изгледаше како сет листа.
На видеото на „Инстаграм“ од средбата се гледа како Снуп пуши неодамна запалена цигара додека разговара со парот и се шегува со Ширан дека ќе ја испуши цела трева.

 

 

 

  

 

Се чини дека клипот, исто така, покажува дека Снуп им подарува на Ед и Расел по еден синџир со лого од неговата линија накит „Death Row Records“, чија вредност е 9600 долари.

Снуп направи навика да им подарува ваков синџир на познатите личности кога ќе ги запознае, откако неодамна му подари еден на Џејми Фокс.
Во октомври, професионалниот „џоинт ролер“ на Снуп откри дека контроверзниот американски рапер пуши до 150 џоинта дневно.

 

 

Ѕвездата живее во Калифорнија, каде рекреативното користење на марихуана е легално и има вработено џоинт ролери со полно работно време од 2016 година.

Вработената, позната како „Renegade“, открила на „The Kyle and Jackie O Show“ дека за тоа време направила повеќе од 450.000 џоинти за Снуп.

 

„Јас пресметувам на над 450.000. Правам околу половина килограм дневно, што е од 75 до 150 џоинти“, им рече таа на радио водителките Кајл Сендилендс и Џеки „О“ Хендерсон.

Во 2015 година, рап-уметникот лансираше своја платформа наречена Мери Џејн, медиумска страница за животен стил што служи како информативен центар за сите заинтересирани за тревата, наменета за повремени и за секојдневни пушачи.

  • prilep напиша:

    cudna rabota na ovaj post nema ni eden komentar :))) zafateni se gankerive so vitkajne ili ne ja obozavaat motika nesto gi nema

  • Коментирај анонимно

    Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.