Украинска водителка си го исполнила сонот: „Не ми се верува дека разговарав со него!“

Украинската водителка и манекенка Дарија Бондар го следеше пријателскиот натпревар помеѓу „Рома“ и „Шахтјор Доњецк“ во Италија, а на крајот од натпреварот имаше можност да го интервјуира Жозе Мурињо и изјавила дека нејзиниот сон се исплонил.

„Сè уште не ми се верува дека се сретнав и разговарав лично со Жозе Мурињо. Ви благодариме за вашата иницијатива, поддршка и убави зборови. За нас е многу важно луѓето како него да ја поддржуваат Украина!“, напиша Дарија Бондар на Инстаграм.

Во прилог, погледнете фотографии од средбата и од атрактивната водителка.

 

 

 

 

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.