Украинските војници добиле донација, конезерви со риба од Шведска, па решија да ги пробаат

Тоа што на конзервата пишува „Surströmming“ изгледа ништо не им значеше, а се работи за еден вид специјално подготвена кисела харинга, која е позната како најсмрдливата риба во светот.

Доколку сакате добра акција или пак забегани и жестоки случки само за најхрабрите читатели, тогаш посетете го каналот Жестоко. Предупредување: Содржините може да ве вознемират!

  • Васе напиша:

    Ај што добиваат донации од цел свет со месеци, па уште не им чини!? Кој бил во војска знае! Која конзерва ви се молам е вкусна? Се сеќавам 2001 од месениот нарезок од Свети Николе, добив запек!!!

  • Коментирај анонимно

    Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *