Уметник ги редизајнира ликовите на Дизни давајќи им реални тела

Подгответе се за волшебна трансформација! Wyethe Smallish создаде прекрасна, разновидна колекција на пополни принцови и принцези. Овие ликови најмногу ги предизвикуваат традиционалните норми за убавина.

 

1. Бел

 

2. Принцезата Аурора

 

3. Ариел

 

4. Елса

 

5. Пепелашка

 

6. Принцезата Тијана

 

7. Јасмин

 

8. Мег

 

9. Мулан

 

10. Бел и Адам

 

11. Принцот Ерик

 

12. Рапунзел

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *