„Умрев и поминав три дена во рајот – ангелите ми рекоа дека златното доба на човештвото е близу“

Жена која „умре“ вели дека нејзината душа го оставила телото и ѝ ја покажала иднината на човештвото, навестувајќи огромна промена во начинот на кој живееме.

 

Џули Пул објасни дека починала како дете по страшен напад. „Почувствував целосен мир и смиреност“, рече таа. „Немаше болка или паника. Сите чувства што ги имав беа целосно исчезнати“. Наместо тоа, Џули се нашла себеси како разговара со „многу бел и светкав“ ентитет кој ја тешел пред да ја врати во нејзиното тело. Тој ѝ рекол: „Време е да се вратиш сега, и нема да биде многу убаво. Но, ќе бидеш во ред и сакам да знаеш дека јас сум твој пријател. Можеш да зборуваш со мене кога сакаш“.

Таа детска траума ја започнала врската на Џули со духовниот свет, што ја навело да стане психички исцелител. На патот доживеала и други вознемирувачки инциденти. Таа објасни: „Ова се случува со малтретираните деца; тие привлекуваат поголема злоупотреба. Тоа е само дел од Законот за привлекување додека не заздравите“.

 

Во еден момент, таа мислела дека самоубиството е одговорот: „По околу 15 години физичко, ментално, сексуално и емоционално малтретирање, бев хаос. Единствениот дел од мојот живот што имаше смисла беа моите духовни врски. Тоа беше единствениот пат кога се чувствував безбедно. Знаев дека сум безбедна со духовите“.

Но, дури и по пиењето на преголема доза на лекови, Џули не умрела. Наместо тоа, таа поминала три дена во духовно царство каде што видела визии за иднината на човештвото.

Таа продолжи: „Ги видов моите водичи и ангели околу мене. Ме подигнаа во Вишите Царства. Се сеќавам дека реков „Одам дома“, а тие рекоа: „Не, не е твое време“.

 

Џули се сеќава дека се расправала со овие ангелски суштества, кои ѝ рекле дека избрала живот со доволно болка и траума за три животи за да научи важна лекција. Тие рекоа: „Ве предупредивме дека ќе биде премногу тешко и поразително, и сега еве на 21 година се обидувате да заминете“.

По три дена се вратила на своето земно тело. Но, кога го напуштала духовното царство, ангелите ѝ дале порака.

„Сите почнавме да се будиме“, рече таа, објаснувајќи дека периодот помеѓу 2012 и 2032 година ќе биде почеток на новото „златно доба“ за човештвото.

„Она што го подразбираме под златното доба е дека со милениуми има многу моќ, злоупотреба и контрола на неколку луѓе над масите. Ова златно доба ќе донесе еднаквост, па она што е лажно и корумпирано ќе испадне“.

Како што се разоткриваат повеќе погрешни дела на човештвото, процес за кој Џули верува дека расте во изминатиот век, таа мисли дека сме се поблиску до „ден на пресметка“.

Таа продолжи: „Не се работи за Армагедон, туку корумпираните луѓе на власт се дознаваат, ќе бидат фатени и исфрлени. Наместо тоа, доаѓаат луѓе со чисти срца и намери“.

 • Ljube напиша:

  Iskreno veruvam vo Ova… samo vremenskata ramka mislam deka ke bide podolga… okolu 100 god…

 • THE IRON HEART напиша:

  po tri dena se vratila … 🙂 do den denes posle eden den nikoj ne se vratil

  • Ljube напиша:

   E ete taa se vratila…
   Ako se vrakaja site nemase da bidi objaveno. Deka e retkost zatoa e interesno. Vsusnost interesnoto e deka go pamti toa so go doziveala… obicno pri vlezot nazad vo teloto se zaboravaat tie iskustva. I sekoj razlicno gi dozivuva. Mene na primer mi se dopaga nejzinoto iskustvo…

 • Коментирај анонимно

  Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *