„Упс!“: 52 годишна жена ја проголтала својата „AirPod“ слушалка случајно, мислејќи дека се нејзините витамини…

52-годишната агентка за недвижности Тана Баркер од јужната сојузна држава Јута (САД) доживеала силен стрес кога случајно проголтала безжична слушалка „AirPods Pro“, откако ја помешала со витамини.
Во саботата, на 9 септември, Тена се сретнала со нејзина стара пријателка. За време на возбудлив разговор, жената одеднаш се сетила на потребата да зема витамини и истурила грст таблети во дланката. Меѓутоа, наместо да земе апчиња, таа случајно ја проголтала слушалката што ја држела во другата рака.

 

 

Страв и паника ја фатила Тена кога открила дека таблетите се уште се во нејзината рака, а слушалката исчезнала во нејзиното тело. Шокираната жена се вратила дома и со солзи во очите му кажала на сопругот што се случило. По консултациите со пријателите и роднините кои работат во медицинската област, успеала малку да се смири. Се испоставило дека слушалката треба да излезе природно.

„Еден од нив праша дали сум ги проголтала двете слушалки. Јас одговорив не. Тој рече: „Па, тоа е добро, бидејќи тие имаат магнет во себе и тоа може да биде проблем“, изјавила Тена.

Баркер истакнаа дека откако слушалката била проголтана, таа останала вклучена некое време, но потоа престанала да работи. Сега таа ја следи нејзината состојба и чека уредот да го напушти нејзиното тело.

Настанот предизвика фама на социјалните мрежи. Многу корисници го изразија своето изненадување од она што се случило и ги раскажаа своите приказни за случајното голтање туѓи предмети.

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *