„Упс, малку ја претеравме“: 11 фотошопирани фотографии од кланот Кардашијан- Џенер, со кои не им успеа да ја излажат јавноста

Кланот Кардашијан е познат по тоа што прави крајни напори за да добијат совршена слика, при што секоја од нив ја совлада уметноста на аглите и најдоброто осветлување…

Но, иако семејството на реалити ѕвездите е повеќе од навикнато да позира пред камерите, дури и тие прават грешки кога станува збор за дотерување и менување на нивните слики – што доведува до сериозни коментари од нивните обожаватели и следбеници.

Оваа недела, 38-годишната Клои се најде на удар по којзнае кој пат, откако објави серија слики на кои се чини дека го променила своето тело користејќи алатка за уредување, правејќи галама на „Инстаграм“, откако корисниците забележале неколку знаци на фотошоп.

 

1. „Клои и нејзиниот обид да си ја намали половината и бутовите во светкаво издание“

 

2. „Имам долги раце и прсти!“, се правдаше Кендал Џенер по овој смешен момент“

 

3. „Буквално изгледа како да ѝ е шиен бутот“

 

4. „Свиткани ѕидови и екстра тенок струк и рака“

 

5. „Ким Кардашијан нема папок“

 

6. „И повторно стегната половина“

 

7. „Клои има маѓичен ѓердан кој исчезнува“

 

8. „Кајли е толку згодна што го извитка базенот“

 

9. „Ким Кардашијан кога сака има 5 кога сака 6 прсти на нозете“

 

10. „Кортни има меше како и секоја друга девојка, па еве несакајќи ни го покажа“

   

 

11. „Како ли Кортни легна вака во кадата, а изгледа дека ѝ е удобно“

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.